Co to jest semaglutyd i gdzie mogę go kupić?

 •   Kupuj leki online
 •   Uzyskaj receptę lekarską potwierdzoną przez lekarzy
 •   Zyskaj 24-godzinną dostawę do domu

Czym są leki GLP-1 i jak działają?

Leki Semaglutide naśladują naturalny hormon GLP-1, który jest wytwarzany po jedzeniu, aby powiedzieć organizmowi, aby zaczął rozkładać zjedzone składniki odżywcze. Aby poprawić uczucie pełności i zmniejszyć spożycie kalorii, hormon ten działa również na mózg i żołądek.

Ponieważ lek pozostaje w organizmie znacznie dłużej niż naturalna postać GLP-1, dłużej będziesz odczuwać pełnię. Leki zawierające semaglutyd, takie jak Rybelsus, doustny produkt zawierający semaglutyd, i Ozempic, produkt zawierający semaglutyd w postaci iniekcji, są zatem bardzo przydatnymi alternatywami w redukcji masy ciała, ponieważ mogą zmniejszyć głód i spożycie pokarmu, zarządzać gromadzeniem tłuszczu i regulować poziom cukru we krwi.

*Ozempic będzie wkrótce dostępny w naszej aptece partnerskiej, a tymczasem równie skutecznym zamiennikiem jest Saxenda.

Jak należy przyjmować semaglutyd?

W zależności od preferencji, można wybrać jeden z naszych dwóch schematów odchudzania opartych na lekach.

Samodzielne podawanie leku Ozempic, semaglutydu w postaci iniekcji, polega na wstrzykiwaniu go raz w tygodniu w górną część ramienia, uda lub brzucha. Podczas tej procedury leki przenikają jedynie przez niewielką warstwę skóry, a nie do krwiobiegu czy mięśni, co sprawia, że jest ona szybka i łatwa. Nie ma kłopotów ani diety związanej z jego przyjmowaniem, można go przyjmować o każdej porze dnia, z posiłkiem lub bez. Nie ma potrzeby stosowania codziennych alertów lub przypomnień, ponieważ Ozempic pozostaje aktywny w organizmie przez okres do tygodnia.

Codzienna tabletka o nazwie Rybelsus, doustny semaglutyd, jest przyjmowana na pusty żołądek. Stosujemy 4-tygodniowy okres eskalacji dawki, aby umożliwić organizmowi stopniową aklimatyzację w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia działań niepożądanych. Do każdego zestawu, który otrzymasz, dołączone będą szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu podawania lub zwiększania dawki.

Czy stracę dużo na wadze? I jak długo to potrwa?

Po roku użytkownicy semaglutydu doświadczyli średnio 15% redukcji masy ciała, jak wynika z kluczowego badania skuteczności. Wynik ten został potwierdzony w ośmiu kolejnych badaniach. Ponieważ większość badań koncentrowała się na okresie rocznym, a ten różni się w zależności od osoby, tempo tej redukcji masy ciała nie jest jeszcze ustalone, ale większość osób zaczyna dostrzegać poprawę już po 4 tygodniach.

Czy nadal będę chudnąć?

Badania wykazały, że leki te, stosowane konsekwentnie, mogą być równie skuteczne jak dieta i ćwiczenia przez okres do dwóch lat. Jednak aby utrzymać skuteczną redukcję masy ciała, musisz nadal prowadzić aktywny tryb życia, w czym pomożemy Ci przez cały czas trwania programu3.

Czy jest to bezpieczne?

Wszystkie leki, które zalecamy w ramach strategii redukcji masy ciała, zostały gruntownie przebadane i są produkowane zgodnie ze ścisłymi wytycznymi. NICE, organ odpowiedzialny za wydawanie zaleceń dotyczących leczenia, zatwierdził również semaglutyd w zastrzykach (obecnie sprzedawany pod marką Ozempic) do zarządzania otyłością.

Chociaż samodzielne wstrzykiwanie może być dla Ciebie obcą koncepcją, zapewniamy Cię, że jest to mniej przerażające niż możesz sobie wyobrazić. Zalecane przez nas leki są produkowane w sterylnym środowisku, a sama procedura wstrzykiwania jest obarczona bardzo niskim ryzykiem (poza lekkim zasinieniem w miejscu wstrzyknięcia), jest to bardzo prosty i bezbolesny zabieg. Nasza apteka partnerska oferuje również doustny semaglutyd, który może być przyjmowany codziennie z wodą, jeśli zastrzyki nie są dla Ciebie odpowiednie.

Oprócz zastrzyków, wykazano, że semaglutyd jest bezpieczny i skuteczny w zarządzaniu otyłością u uprawnionych osób (dlatego pierwszym krokiem jest wypełnienie naszej bezpłatnej oceny, aby sprawdzić, czy jest to bezpieczne dla Ciebie). Chociaż u niektórych osób mogą wystąpić negatywne skutki stosowania wszystkich leków (proszę przeczytać następne pytanie), nie powstrzymało to władz przed dopuszczeniem leku dla osób, które się do tego kwalifikują.

Czy istnieją jakieś negatywne skutki?

Podczas stosowania leków na bazie semaglutydu niektórzy pacjenci zgłaszają łagodne do ciężkich działania niepożądane, z których najczęstsze to nudności, biegunka, wymioty i zaparcia. Te działania niepożądane są zwykle widoczne w momencie zwiększania dawki (gdy pacjent otrzymuje większą dawkę w celu zwiększenia skuteczności leku) i zwykle szybko ustępują.

Przez większość czasu leki z semaglutydem są dobrze tolerowane, a wskaźniki zgodności są dość dobre. Możemy być w stanie zmniejszyć te działania niepożądane za pomocą zaplanowanych umiarkowanych wzrostów dawki, i nie będziemy zwiększać Twojej dawki bez Twojej zgody.

Czy mogę stosować GLP-1 z innymi lekami?

Podczas naszej bezpłatnej oceny poprosimy Cię o potwierdzenie wszelkich leków, które obecnie przyjmujesz, ponieważ istnieją udokumentowane interakcje pomiędzy GLP-1 a innymi lekami. Natychmiast poinformujemy Cię, jeśli zostaniesz zdyskwalifikowany z powodu przyjmowania określonego leku, a przed wypisaniem recepty nasi lekarze przepisujący leki przejrzą całą Twoją konsultację online, aby upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań.

Zamienniki semaglutydu

 • Porównywalny agonista receptora GLP-1 w zastrzykach, liraglutyd (Victoza), jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 i utrzymaniu wagi.
 • Dulaglutyd (Trulicity) to inny agonista receptora GLP-1 stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 i kontroli masy ciała.
 • Pokrewny lek do wstrzykiwania o nazwie eksenatyd (Byetta, Bydureon) jest stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2 i zachęcaniu do redukcji masy ciała.
 • Metformina jest typowym lekiem doustnym stosowanym w leczeniu cukrzycy typu 2, który również pomaga w zmniejszeniu masy ciała.

Aby znaleźć najlepszy dla siebie sposób postępowania, należy skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia.

Porady dotyczące semaglutydu

U pacjentów z cukrzycą typu 2, semaglutyd jest ogólnie postrzegany pozytywnie ze względu na jego zdolność do poprawy kontroli stężenia glukozy we krwi i zachęcania do redukcji masy ciała. Nudności, wymioty, biegunka i zmniejszenie apetytu to typowe działania niepożądane. Chociaż opinie pacjentów mogą się różnić, większość z nich zgłasza poprawę kontroli poziomu cukru we krwi i niewielką utratę wagi.

Czy mogę pić alkohol podczas leczenia?

Zaleca się umiarkowane picie alkoholu podczas leczenia semaglutydem, ponieważ może on zwiększyć ryzyko hipoglikemii i innych problemów związanych z cukrzycą.

Czas trwania procesu porodowego

W ciągu pierwszych kilku tygodni leczenia semaglutyd może zacząć obniżać poziom cukru we krwi i sprzyjać zmniejszeniu masy ciała. Jednak pełne wyniki mogą nie być widoczne przez kilka miesięcy. Wyniki będą się różnić w zależności od danej osoby i tego, jak ściśle przestrzega ona zdrowego stylu życia.

Jakie są moje możliwości utraty wagi?

Utrata masy ciała w przypadku semaglutydu zależy od danej osoby i jej stylu życia. Przeciętnie pacjenci przyjmujący semaglutyd powinni spodziewać się utraty 5-10 kg w ciągu pierwszych kilku miesięcy leczenia. Jednakże, aby osiągnąć najlepsze wyniki, konieczne jest przyjęcie zdrowego stylu życia. Obejmuje to zrównoważoną dietę i częste ćwiczenia fizyczne.

Jak działają zastrzyki zmniejszające masę ciała?

Zastrzyki z semaglutydu działają poprzez upodobnienie się do hormonu GLP-1 (glukagonopodobnego peptydu-1) w organizmie. Hormon ten powoduje uczucie pełności, opóźnia opróżnianie żołądka i zmniejsza uwalnianie glukagonu, który zmniejsza apetyt i spożycie kalorii. Zastrzyki z semaglutydem przyczyniają się zatem do zmniejszenia masy ciała.

Jak podaje się zastrzyki zmniejszające masę ciała?

 • Instrukcje dotyczące stosowania i montażu można znaleźć u producenta pióra do wstrzykiwań.
 • Umyć dokładnie ręce wodą z mydłem.
 • Wybrać miejsce wstrzyknięcia na ramieniu, udzie lub brzuchu, zmieniając miejsce przy każdym wstrzyknięciu.
 • Po użyciu wacika z alkoholem do oczyszczenia miejsca wstrzyknięcia, należy pozostawić je do wyschnięcia.
 • Lekko uszczypnąć skórę w pobliżu miejsca wstrzyknięcia przed wprowadzeniem igły pod kątem 90 stopni.
 • W celu podania zalecanej dawki semaglutydu należy nacisnąć przycisk na wstrzykiwaczu typu pen.
 • W razie potrzeby delikatnie rozmasować miejsce wstrzyknięcia gazikiem lub wacikiem z alkoholem po powolnym usunięciu igły ze skóry.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące zakupu semaglutydu

Jakie są typowe działania niepożądane semaglutydu?

Kupowanie semaglutydu online często powoduje rozstrój żołądka, biegunkę, wymioty, nudności i zmniejszenie apetytu. Te negatywne efekty są często przemijające i często poprawiają się z czasem.

Czy semaglutyd jest przepisywany tylko osobom z cukrzycą typu 2?

Semaglutyd jest stosowany głównie w leczeniu cukrzycy typu 2. Wykazano również, że zmniejsza on masę ciała u osób z cukrzycą lub otyłością.

Czy semaglutyd jest zgodny z innymi lekami na cukrzycę?

Zastrzyki z insuliny lub inne leki na cukrzycę, takie jak metformina, mogą być stosowane z semaglutydem. Przed mieszaniem leków należy koniecznie omówić wybór leczenia z ekspertem medycznym.

Jak należy przechowywać semaglutyd?

Semaglutyd należy przechowywać w lodówce w temperaturze od 36 do 46 stopni Fahrenheita, czyli od 2 do 8 stopni Celsjusza. Semaglutyd nie powinien być zamrażany i nie powinien być wystawiony na działanie ciepła lub światła słonecznego.

W podsumowaniu

Semaglutyd jest silnym lekiem do wstrzykiwania w leczeniu cukrzycy typu 2 i redukcji masy ciała. Istotne jest zrozumienie alternatyw, zaleceń dotyczących leków, interakcji z alkoholem, czasu do uzyskania wyników, prawdopodobnej utraty masy ciała i podawania leku w postaci iniekcji. Zawsze rozmawiaj z ekspertem medycznym, aby przejrzeć swoje opcje leczenia i upewnić się, że semaglutyd jest odpowiednim lekiem dla Ciebie.

Kupowanie semaglutydu bez recepty w Polsce jest najbardziej skuteczne w połączeniu ze zdrowym, zrównoważonym stylem życia, który obejmuje odpowiednią dietę i częstą aktywność fizyczną. Aby zapewnić bezpieczne i skuteczne leczenie, należy zawsze przestrzegać zaleceń pracownika służby zdrowia dotyczących stosowania i podawania semaglutydu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *